En değerli kelime SEVGİ

Hayatımız da bir çok değer vardır. İçlerinde öyle bir değer vardır ki bütün değerlerden daha üstün ve daha içten. Bu değer SEVGİ . Peki sevgi nedir ?

Sevgi “insanı bir kimseye ya da şeye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten içsel duygu, sevme duygusu.” olarak tanımlanır.

Tanımlamayla bitmeyen uzun uzun  betimlemeler yaparak aklınızda canlandırmak bir nebzede olsa bu duyguyu bilmeyen , gizli gizli okuyan hayatındaki tatsız tuzsuz geçen yaşantısının nedenini arayan insanlara ışık olmak içimi bir nebzede olsa ılıtacaktır.

Akıllarda canlanan sevgi insandan insana değişkenlik göstermektedir. Kimi insan bir kadını bir erkeği sever kimi insan bir bilgisayar oyununu. Sevgi babanız başınızı okşadığı  zaman yüzünüzde oluşan o tebessümdür aslında.Yüzünüzde ki tebessüm oluşmadan geçen her gün yalnız geçen daha doğrusu eksik geçen günlerdendir. 

Sevgi beraberinde bir çok şeyi de yanında getirir. Bunların en başında  saygı gelir. İnsan sevdiği bir işe saygıda duyar lakin saygı duyduğumuz her şeyi sevemeyiz. 

Sana soruyorum sevgi nedir ?

Kalp insanlarda yalnızca insanlarda değil hayvanlarda da en hayati organdır. Bu organın içini sıcak sıcak kaplayan duyguya da sevgi denir. Sevdiğiniz işleri yaparken başarılı olduğunuz gibi sevdiğiniz kişinin yanında da bir ömür mutlu olursunuz.

Baktığınız bir çift göz hayatınız olabilirken , Suladığınız bir bahçede sizin için sevgi kaynağı olabilir. Yada sahnede evinizin bir kösesinde(doğada) çaldığınız bir enstrüman ile mırıldandığınız sözcüklerdir. 

Otobüs yolculukları yaparken camdan dışarı uzun uzun hiç daldınız mı ?

 Yatakta yatarken tavana anlamsızca bakarken kendinizi hiç buldunuz mu ?

Telefon elinizde uyuya kaldınız mı ?

Yada elinize hiç telefon almadan gününüzü tamamladınız mı ?

Gülümseyerek en son ne zaman uyudunuz ?

En son bir hayvan size ne zaman gülümseyerek baktı yada mırıldandı?En son ne zaman bir insan size seni seviyorum dedi ? Yada en son ne zaman ağaçların yapraklarının  ve rüzgarın essiz senfonisinin senin için çaldığını düşündünüz ?

Hepsini düşünürken sevdiğiniz işi yapmanızı tavsiye edeceğim lakin bu işi  yalnız değil sevdiğiniz kişinin yada sevdiğiniz her hangi bir mekanda yapmanız dileği ile…

Sevgi ile…

Tanımadan baktım derin okyanus incilerine ,   

Uçurumlaşan  hikayem ufuk çizgilerine yol aldı gece saat tamı çeyrek geçe, 

Gececi  kuşlar görünür oldu sokak lambasının altında  buğulu puslu,             

Çalıntı kalpler  attı sol taraflarda  tekrardan suratlarda sersem gülümsemelerle,

Ebeledi  derin okyanustaki inciler solmaya yüz tutmuş  duyguları.

Paylaşarak  duygulara , fikirlere destek ol